Home »  Новини »  17 серпня відбувся захід Business social selfie. Освітні ініціативи за підтримки бізнесу

17 серпня  2016 року відбувся наш традиційний щомісячний захід Business social selfie. Зважаючи на те, що скоро 1 вересня і багато хто з дорослих  прямує до школи з дітьми, молодь починає навчання в університетах тема нашої зустрічі була обрана в контексті освіти, а саме «Освітні ініціативи за підтримки бізнесу». Окремо дякуємо KMArt Yard за надане приміщення.

Як завжди на зустрічі провідні компанії з КСВ демонструють власні кейси соціальних проектів, цього разу вони стосувалися освіти.

Так, відкривала захід молода та енергійна Юлія Піхновська, радник з комунікацій “Shell” в Україні з темою: Освітні та наукові проекти «Шелл»: практики партнерства.

shell

Royal Dutch Shell (Ройял Датч Шелл) — публічна компанія, відома як просто Shell (Шелл) — транснаціональна корпорація з головною штаб-квартирою в Гаазі (Нідерланди), голландського та британського походження. Це найбільша компанія у світі, згідно з рейтингом Fortune Global 500 (2009), вона також посідає друге місце у рейтингу найбільших корпорацій світу Forbes 2000(2009).

Одним із напрямів КСВ компанії є впровадження програми «Український інститут газу нетрадиційних джерел».

Мета програми – сприяти обміну досвідом між українськими та іноземними партнерами у сфері видобутку вуглеводнів, підвищити рівень знань, вмінь і кваліфікації фахівців у цій сфері, вивчити економічні, екологічні та соціальні аспекти впливу таких проектів на розвиток країни загалом та громад на регіональному та місцевому рівнях, а також підвищити обізнаність громадськості з питань відповідальної розробки вуглеводнів.

У 2014 році програма надала грантову підтримку 13 проектним пропозиціям, що фокусуються на кращих світових практиках з захисту навколишнього середовища, соціально-економічних перевагах від реалізації проектів з розробки нетрадиційних вуглеводнів, ефективному використанні енергетичних ресурсів, регуляторних практиках в нафтогазовій промисловості тощо.

Зокрема компанією надаються гранти у наступних напрямках:

 • Захист навколишнього середовища
 • Соціально-економічні аспекти реалізації проектів з
 • розробки нетрадиційних вуглеводнів
 • Ефективне використання енергетичних ресурсів
 • Управління водними ресурсами
 • Регуляторні практики в нафтогазовій промисловості

Також у рамках програми проводиться геоінформаційна система моніторингу впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на розвиток місцевих громад Харківської області. У місцевих громад в Україні і безпосередньо в Харківській області існують деякі побоювання щодо проектів з розвідки та видобутку вуглеводнів. Населення не має можливості порівняти пов’язані з цими проектами потенційні ризики та гарантовані соціально-економічні вигоди.

Метою проекту є створення геоінформаційної системи відстеження впливу проектів розвідки та видобутку вуглеводнів на розвиток місцевих громад Харківської області. Система дозволить відображати на карті зібрану та оброблену інформацію щодо певних параметрів проведення розвідки та видобутку вуглеводнів, а саме екологічні показники, дані про стан ринку праці на території ведення робіт, обсяги пов’язаних надходжень до бюджету та інші соціально-економічні показники на рівні окремих громад і всієї Харківської області.

Користувач має можливість переглядати на карті поточний стан соціальних, економічних та екологічних показників, які характеризують вплив проектів розвитку та видобутку вуглеводнів по кожній з громад (сільрада, райрада) області та отримати відповідь на запит щодо динаміки змін в часі кожного з показників по тій чи іншій громаді.

Більше про дану програму можна дізнатися за посиланням:

В рамках КСВ діє програма партнерства з університетами, що полягає в підписанні меморандуму з ХНУ ім. В.Н. Каразіна. Даний меморандум включає наступну партнерську активність:

 • Створення магістерської програми «Екогеохімія нафти та газу»
 • Забезпечення підручниками та методичними посібниками
 • Закупівля лабораторного обладнання

Доволі цікавим проектом Шелл є  «Академія»: комунікації в науці. Даний проект складається з наступних компонентів:

 1. Медійний компонент: промоція спікерів через медіа-канали
 2. Тренінги: 17 годин інтенсивного тренінгу з комунікацій
 3. Обмін досвідом: організація заходів

Наступним спікером була Юлія Шульга, спеціаліст відділу по роботі з персоналом у  КПМГ. Тема виступу була присвячена інноваційним освітнім проектам  КМПГ в Україні.%d0%ba%d0%bf%d0%bc%d0%b3-1

КПМГ – це міжнародна мережа фірм, що надають аудиторські, податкові, юридичні та консультаційні послуги.

Освітні проекти компанії реалізуються як комплексний проект KPMG_Lab, який ключає:

 • лекції та презентації
 • спільні курси з університетами:
 • авторські навчальні курси
 • бізнес ігри,
 • кейс-чемпіонати, олімпіади
 • онлайн-навчання
 • партнерство

Дізнатися більше:


А ось Людмила Стеценко, КСВ менеджер в lifecell поділилася з нами аспектами  соціальної відповідальності  lifecell: розвиток освіти в Україні. Lifecell – міжнародна компанія з українським корінням.%d0%bb%d0%b0%d0%b9%d1%84

Напрямки  КСВ lifecell:

 • турбота про співробітників
 • допомога людям з обмеженими можливостями
 • співпраця з громадськими організаціями, фондами
 • розвиток освітніх ініціатив

Людмила поділилася з нами наступними освітніми проектами, які реалізує компанія:

 • «стрибок у життя!»: ми шукаємо таланти – це програма орієнтована на цілеспрямованих, успішних в навчанні студентів старших курсів провідних ВУЗів, які прагнуть професійно розвиватися у сфері телекомунікацій.
 • «удосконалюй себе з lifecell» – освітній проект для викладачів вузів, які готують телеком-фахівців. Безкоштовні тренінги від експертів lifecell та компанії Huawei проходили два тижні в офісі компанії.
 • «школа мобільного зв’язку» – соціально-освітній проект для учнів середніх загальноосвітніх шкіл. Програма має профорієнтаційний характер
 • підтримка талановитих студентів
 • lifecell університети – мережа технічних лабораторій lifecell у ВУЗах України

Вероніка Сніжко, local manager, Ігор Арбатов, consultant B2NGO в Beetroot Academy. ІТ-освіта – можливість змін та гідної праці. У своєму виступі вони ділилися соціальною відповідальністю шведської компанії Beetroot.

beetroot-academy

Beetroot Academy – це шведська школа, яка готує тебе до реальної кар’єри в ІТ. Ми займаємось не тільки розробкою програмного забезпечення, але й розвиваємо таланти.

Мета – допомогти тобі стати кращою версією самого себе та закласти міцний фундамент для майбутньої кар’єри.

Унікальна формула Beetroot Academy була створена у Полтаві, де перша група студентів закінчила навчання у 2014. Більше 70% наших випускників продовжили успішно працювати в сфері ІТ.

Наразі Beetroot Academy  пропонує  переселенцям та ветеранам АТО безкоштовну освіту. Дізнатися більше можна на сайті компанії.


Останнім спікером на нашому заході була Дарина Шевченко, журналіст в KyivPost, виконавчий директор Фонду Розвитку ЗМІ. Тема виступу – освітні ініціативи журналістів. Громадська організація створена у 2013 році журналістами української англомовної газети Kyiv Post. Мета діяльності – формування відкритого громадянського суспільства шляхом сприяння розвитку незалежних ЗМІ.

%d0%b4%d0%b0%d1%80%d0%b8%d0%bd%d0%b0%d0%bf

Дарина у своєму виступі акцентували увагу на такі проекти:

 • ПРОГРАМА МІЖРЕДАКЦІЙНИХ ОБМІНІВ – Надання можливості студентам та молодим журналістам попрацювати в редакціях провідних ЗМІ різних регіонів України, вдосконалити свої журналістські навички та набути нового професійного досвіду. Стажування не проходить у рідному місті учасника. Відбір проходить на конкурсній основі.
 • ШКОЛА ДЛЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЖУРНАЛІСТІВ – 10 регіональних журналістів отримують можливість пройти 5-ти денну тренінгову програму у Києві та двотижневе оплачуване стажування у одному з центральних українських медіа. По завершенні програми кожен з учасників забов’язується підготувати та провести пост-тренінг у власній редакції.
 • ЛАБОРАТОРІЯ ГІПЕРЛОКАЛЬНИХ МЕДІА. «ДИРИЖАБЛЬ» – запуск і налагодження роботи місцевих медіа в Україні, які зможуть стати фінансово незалежними, продукуватимуть якісний контент, будуть центрами розвитку громадянського суспільства в малих містах України.
 • KYIV POST+ Kyiv Post+ є англомовним журналістським проектом громадського спрямування, який пропонує спеціальне висвітлення війни Росії проти України та наслідків ЄвроМайдану. Всі статті, розслідування та аналітичні матеріали є відкритими для передруку.
 • ЖУРНАЛІСТИКА ТОЛЕРАНТНОСТІ – Медіа проект спрямований на поширення інформації про права представників меншин та вразливих груп населення в Україні, а також виклики, що стоять перед ними. Всі матеріали готуються та публікуються англійською мовою на сайті української англомовної газети Kyiv Post та перекладаються українською мовою для поширення в партнерських виданнях Фонду Розвитку ЗМІ.
 • MEZHYHIRYA FEST – 6 червня, на міжнародний день солідарності журналістів, ми збираємось щоб відсвяткувати свободу слова в нашій країні та вручити нагороди за найкращі журналістські розслідування на фестивалі на території маєтку у Межигір‘ї, що є символічним місцем журналістики розкриття корупції.

Дякуємо всім, хто відвідав цю зустріч! Нагадуємо Вам, що участь у Business social selfie є безкоштовною. Крім того, учасники мають змогу долучитися до online-трансляції заходу та переглядати його не виходячи з дому.

Всі відео матеріали з цієї зустрічі та попередніх заходів Business social selfie можна переглянути на нашому ютуб каналі  за посиланням.
Фотографії із заходу можна переглянути за посиланням

Слідкуйте за анонсами – ми розповідаємо про актуальне!

 

Show Buttons
Hide Buttons