11 березня відбувся майстер-клас Аліни Бочарнікової, керівника відділу по роботі з ціннісним бізнесом з теми “Нетворкінг. Комунікація. У соціальній сфері”. Учасники розглянули принципи побудови своєї нетворкінгової мережі та її ефективного використання у соціальній сфері.
Нетворкінг – це вміння вибудовувати мережі контактів та використовувати їх з розумом. Недостатньо лише обмінятися з співбесідником візитівкою при знайомстві, необхідно зрозуміти суть його діяльності і ключові компетенції, знайти йому місце у своєму «каталозі корисних контактів». З іншого боку, вашим завданням є також розкрити свої можливості та навички, щоб ваш новий знайомий міг внести вас у свою нетворк мережу
Правила ефективного нетворкінгу:
- Для вдалого нетворкінгу необхідно обов’язково підготуватися. Потренуйте свою мову і мовлення. Чи передають слова суть вашої діяльності?
- Що ви розповідаєте про свою організацію? Які її сильні сторони/проекти/показники?
- Що ви розповідаєте про себе? Ваші інтереси, таланти, захоплення, специфічні знання? Чим ви можете бути корисні?
- З якою ціллю ви ведете комунікацію з новим співбесідником?
2. Продумайте декілька фраз для знайомства з людиною, виходячи з різних ситуацій, наприклад при зустрічі на заході
- Як вам захід?
- Що привело вас сюди?
- Звідки ви дізналися про захід?
- Чим я можу вас допомогти?
- Чим ви цікавитесь?
- Можливо ви знаєте….?
Так само майте в запасі декілька ввічливих фраз на завершення знайомства.
3. Розширюйте коло своїх контактів. Незнайома людина поруч з вами може виявитися вашим кращим другом, потенційним партнером, з яким ви втілите не один проект або спонсором чи членом команди. А ви не підійшли. Не заговорили. Спільні інтереси не встановлено. Не бійтеся знайомитися з новими людьми – бійтеся не познайомитися.
Підходьте до групи 3 – 4 людей і для початку слухайте чим цікавляться і про що говорять, а далі вступайте в бесіду.
Шукайте спільні перетини інтересів та можливості співпраці зі співрозмовником.
Подумайте кому з ваших знайомих може знадобитися контакт вашого нового знайомого. Зконтактуйте їх.
4. Закінчуючи розмову обговоріть подальші дії – коли і як ви зв’яжетесь наступного разу. Виконайте обіцяне.
5. Підтримуйте подальший зв’язок з людиною. Наприклад , долучайтеся у друзі в соціальних мережах, вітайте з Днем народження, коментуйте обговорення, радьте події і людей.
Нетворкінг – це в першу чергу можливість допомагати іншим та збільшувати ресурси для спільного вирішення соціальних проблем.
Автор статті: Аліна Бочарнікова, керівник відділу по роботі з ціннісним бізнесом, проектний менеджер компанії Соціальний консалтинг “Параграф”