Home »  Новини »  12 березня відбувся захід Business social selfie. Сталий розвиток української креативної економіки

12 березня 2016 рогу у рамках щомісячного заходу Вusiness social selfie відбулася зустріч з представниками малого та середнього бізнесу української креативної економіки. Обговорювалося питання ведення креативного бізнесу за принципами сталого розвитку. Спікери ділилися власним  досвідом досягнення балансу між бізнес ідеєю, задоволенням потреб клієнта, отриманням прибутку та впливом на соціум, екологію та економічний розвиток країни загалом. Місце зустрічі – кафе Fair Finch було вщент заповнене зацікавленими слухачами і понад  50 осіб долучилися до перегляду online-трансляції заходу.

Андрій Мєшков, засновник майстерні хєнд-мейду Muha, виступив з темою «Майстерня Muha: ідеї, емоції і благодійність як двигун бізнесу».

Muha (manufactory of unusual handmad) – це майстерня унікального хенд-мейду, що займається виготовленням незвичайних подарунків з якісних матеріалів. Тут  можна знайти розвиваючі іграшки, аксесуари зі шкіри, мотивуючі кружки, кухонні дошки Icut та безліч інших дивовижних речей. Андрій переконаний, що саме ідея допомагає рухати бізнес.  Майстерня орієнтується на споживачів-новаторів, їх прагнення бути першим, володіти речами, яких ще не існує. Його команда постійно у пошуку нових концептів та шляхів їх якісної реалізації. «Подарунок – це форма передачі емоції». Кожен товар має емоційний месседж, що підкріплює захват від володіння річчю: оригінальна  упаковка, написані від руки супроводжуючі листівки з сургучною печаткою та інші приємні дрібнички.

Спікер закликає «Робити більше, ніж просто гроші». Майстерня активно займається благодійністю, а саме:

  • продає благочинні продукти з логотипом фонду, іменні браслети та перечислює  прибуток від продажу у благодійний фонд «Таблеточки»;
  • проводить безкоштовні майстер-класи в дитячих будинках та інтернатах.

Андрій радить чітко визначитися з основною групою отримувачів допомоги, співпрацювати з перевіреними фондами, а головне – дійсно робити благо, а не робити з цього маркетинг.

«В результаті: ми щасливі, наші клієнти щасливі, бізнес зростає».

 Перейти на сайт даного проекту >>>


 

Яна Бугрова, власниця TM Pack&Go розповіла про «Філософію компанії як запоруку успіху в управлінні малим і середнім бізнесом».
Pack&Go

«Бізнес має бути орієнтований на розвиток суспільства та задоволення потреби клієнта, а починається все з власної потреби. Якщо ви закриваєте власну потребу, то ви зможете досконально вирішити проблему, бо ви точно її знаєте». Саме так розпочинала свій бізнес пані Яна. Під час дієти вона зіштовхнулась з проблемою харчування, усіма незручностями транспортування продуктів з собою та відсутністю культури споживання домашньої корисної їжі у суспільстві. І вона вирішила це виправити!

TM Pack&Go – це українська компанія, що заснована з любов’ю у 2014 році, що виробляє продукт під назвою Lunch Bag – це термо-сумка для їжі з собою.  Продукція повністю розробляється та виготовляється в Україні.

Спікер зосереджує увагу на необхідності чітко розуміти філософію компанії та наводить  приклад її складових:

  1. Місія – для чого існує компанія? Яку користь несе клієнту, суспільству?
  2. Принципи – яким принципам слідує? (вимоги, обмеження, правила)
  3. Цінності – що для нас є цінним?
  4. Бачення – чого ми хочемо досягти працюючи разом?

Місія TM Pack&Go полягає у максимальному задоволенні потреб клієнта, сприянні розвитку культури їжі з собою у суспільстві, а також зняття бар’єрів та сорому носити їжу з собою, піклування про близьких і приготування їжі з любов’ю.

Непохитні принципи компанії – якість, індивідуальний підхід,  «доступність» до спілкування з власницею, співробітництво з вигодою для всіх

Серед неодмінних цінностей обов’язковими є команда співробітників,  любов до продукту, орієнтація на результат, клієнтцентрованість.

  Бачення майбутнього компанії – це її довгострокові плани, які полягають у досягненні нових вершин, вихід на зарубіжні ринки, розширення лінійки продукції, навчання клієнтів корисному харчуванню.

Філософія життя пані Яни перекликається з філософію її компанії «Любити себе, працювати в задоволення, радіти життю». TM Pack&Go є чудовим прикладом того, як вирішення однієї проблеми зберігання їжі на побутовому рівні впливає загалом на українську культуру здорового харчування та змінює стереотипи у соціумі.

Перейти на сайт даного проекту >>>


 

Аліна Єрмолаєва, засновниця креативного видавництва Kyiv Style, з виступом  «Віра в чудеса – найкраща мотивація для початку креативного бізнесу».

Kyiv Style

Kyiv Style – це кращі в Україні ілюстровані блокноти , яскраві , оригінальні і надихаючі . Місія Kyiv Style – дарувати радість і яскраві емоції від використання блокнотів за допомогою ідей і дизайну.

Пані Аліна розповідала про виникнення ідеї бізнесу, розробку продукції та труднощі на шляху.
Кожний новий проект блокноту – це кропітка праця творчої команди, українських ілюстраторів та дизайнерів. Наразі випускають 4 лінійки блокнотів: «Блокнот для дела»,  «Хороший плохой блокнот», «Мамочкин блокнот», «Взрослый блокнот».

Для креативного бізнесу дуже важливою є ідея. «Ідея – це справа всього твого життя. Справа народилася з потреби – ми з чоловіком любимо писати в блокнотах.  Під час подорожі в Вільнюс нас надихнули незвичайні блокноти з цікавими сторінками, без лінієчок і клітинок. З цього все почалося.»

Головне не втрачати віру. Труднощі з пошуком грошей, друком не стандартних макетів, наявність конкурентів – це все можна подолати коли є підтримка і віра в чудеса, «а там – Всесвіт допоможе».

Перейти на сайт даного проекту >>>


Ольга Богданова, співвласниця Proctir 86, говорила про важливість «Об’єднання зусиль – шлях до розвитку».
Prostir 86

Пані Оля розказала історію про те, як вимушений переїзд у новий офіс змінює діяльність однієї компанії і розвиває український дизайн, формуючи платформу для взаємодії молодих дизайнерів.

Proctir 86 – це зона концентрації творчості, що складається з архітектурного бюро, коворкінгу, вільного лекторіуму, експозиції дизайнерських речей, концептів та прототипів.

Вони створили місце для вільної творчості, роботи, навчання та обміну досвідом, проведення архітектурних заходів та майстер класів. Це простір об’єднання та взаємодії дизайнерів, виробників і клієнтів, з метою зробити дизайн доступним для масового виробництва та споживання.

Це молодий амбітний проект, що має багато творчих  планів і задумів.

Перейти на сайт даного проекту >>>


 

Ольга Носова, PR-директор в Ювелірному дом ZARINA, вела мову про, що «Розкіш має  бути корисною або соціальна складова як невід’ємна частина бізнесу».
Zarina

Ювелірний дім «ZARINA» окрім своєї основної діяльності, продажу ювелірних прикрас, приділяє увагу благодійності. Спікер розповіла аудиторії про діючі благодійні проекти та їх результати.

 Зараз ювелірний дім проводить благодійну акцію «Розкіш має бути корисною». Частину прибутку , а саме 10 % від кожної покупки, компанія передає на благодійність. Компанія бере участь в українській біржі благодійності, проводить акції та заходи для збору коштів та речей для дітей – переселенців і захисників України та дітей , які є вихованцями дитячих будинків та інтернат них закладів.

Щороку напередодні новорічних свят у всіх магазинах «ZARINA» проходить акція «Ялинка бажань». Кожен відвідувач магазину може здійснити бажання дитини, що проживає в дитячому будинку чи інтернатному закладі. Для цього ялинки у магазинах прикрашають конвертами з листами дітей, в яких описана мрія дитини та її адреса. Благодійник може залишити гроші, або власноруч придбати подарунок та відвезти його юному мрійнику.


Леонід Кантер, український режисер, мандрівник та письменник зацікавив присутніх розповідями про «Мистецький хутір «Обирок» – прості речі, що роблять людей щасливими».
Обирок

Леонід кардинально змінив своє життя, переїхавши з мегаполісу у тихий миловидний хутір Обирок Чернігівської області. Це невелике поселення, близько 32 хатини, де проживають 25-30 людей взимку та понад 150 у літку. Тут він та його однодумці відбудовують інфраструктуру та мають намір зробити хутір культурно-освітньою платформою для гостей з усього світу. У мистецькому хуторі проходять різного роду культурно – освітні заходи, фестивалі, національні традиційні свята, короткотривалі школи та майстер класи з побутових справ: як сіяти хліб, як серпом жати, як перевіювати та випікати хліб та ін. Діяльність Леоніда змінила уявлення про відпочинок, так під час масових заходів діє табу на алкоголь. «Я хотів показати людям, що можна весело проводити час без вживання алкоголю». Працьовиті мешканці гуртом відновили фасади будинків, відремонтували клубне приміщення, у старих будинках облаштували хостели, а зі звичайного сараю вийшов сучасний кіносарай з величезним екраном і потужним звуком, де щороку проходять кінофестивалі та презентації українських фільмів від відомих режисерів. Навіть школа змінилася  – учням необов’язково ходити щодня на уроки, але вони залюбки поспішають до класів, тому що заняття викладаються так, щоб дійсно було цікаво. Викладачі в школі є дійсно майстрами своєї справи – природознавство викладає місцева знахарка, яка розуміється на травах, праці дітей вчить справжній гончар та ін.

Спікер переконаний, що зміни в країні починаються «знизу». У населеному пункті діє власна хуторська рада, що вирішує нагальні питання та приймає рішення. Мрією Леоніда є поширення ідеї створення мистецьких хуторів у інших районах України – мережа мистецьких хуторів-побратимів.  Таким чином, ініціатива Леоніда докорінно змінює життя одного населеного пункту та є прикладом для інших,  поштовхом для людей до гуртування та перетворення решти населених пунктів, поширення ідеї децентралізації та місцевого самоврядування.

Дякуємо всім, хто долучився до участі у цьому заході! Вusiness social selfie стає не  лише місцем розвитку та спілкування між учасниками, а й налагоджує зв’язки та вирішує соціальні проблеми! Так, на попередній зустрічі між спікером заходу та представником громадської організації було встановлено домовленість, в результаті якої,  700 дітей – переселенців безкоштовно відвідали зону розваг «Зимова країна».

Ми дуже раді, що можемо об’єднувати людей задля змін на краще!

Слідкуйте за анонсами наших заходів – ми розповідаємо про актуальне.

 

Show Buttons
Hide Buttons