Home »  Новини »  9 квітня відбувся захід Business social selfie. Соціальні ініціативи HoReCa (ресторанного бізнесу)

9 квітня 2016 року відбувся наш традиційний щомісячний захід Business social selfie. На сьогодні соціальні ініціативи є трендом в ресторанному бізнесі і багато компаній скеровують частину прибутку на розвиток суспільства. Ми вирішили звернути увагу саме на ініціативи бізнесу, які своєю діяльністю беруться за вирішення соціальних проблем локального і навіть всеукраїнського рівня. Захід проходив у ресторані “KRUDO Club”, який радо підтримує освітні та культурні соціальні ініціативи.

Олександра Старобор, PRменеджер ресторанів Nebos та KRUDO club відкривала захід з темою «Реалізація соціальних ініціатив з практичної точки зору».

Nebos Family – це мережа ресторанів живої кухні. В 2013 році було відкрито перший заклад «Nebos», який став найбільшим в Україні сироїдським та вегетаріанським рестораном. У 2016 році з’явився новий ресторан KRUDO club – місце приготування натуральної смачної їжі та зустрічі свідомих людей. Ідея засновників, Максима та Ірини Небос,  полягає у тому, щоб створити не просто ресторан, а простір для об’єднання свідомих людей.

KRUDO club працює за напрямками:

 1. Проведення заходів, які сприяють саморозвитку, усвідомленості та талантів. Анонс подій на тиждень складають майстер – класи, лекції, зустрічі на теми свідомого харчування, психології, мистецтва та ін.
 2. Ексклюзивне корисне меню. Кухня – це головне у ресторанній справі! Меню складається виключно із страв з натуральних свіжих продуктів (raw food), що не проходили ніякої хімічної чи термічної обробки, а смачні десерти готують без замінників і цукру.
 3. Підтримка партнерських проектів.

Благодійний проект «Charity Weekend»  з Машею Єфросініною, створений спільно з фондом «Твоя опора». Місія кожного вікенду майстер-класів завжди незмінна – благодійність. Виручені від продажу квитків гроші, передаються на потреби дітей у дитячих будинках.

Благодійний проект «Ініціатива добра» разом з фондом «Happy Paw»: відвідувачі ресторану можуть придбати з меню акційну їжу, а гроші від продажу передають у фонд підтримки тварин.

KRUDO club має ще безліч планів та ідей. Анонси найближчих заходів та соціальної активності можна знайти на офіційній сторінці закладу.

Перейти на сайт даного ресторану>>>

Ресторан KRUDO Club (Raw&Vegan)
М.Контрактова площа, вул. Хорива, 25/12


Денис Сьомкін, власник ресторану Victoria Garden. Наступний спікер одразу перейшов від слів до дій з темою виступу «За два дні реалізуємо три нових проекти».

Історія життя пана Дениса підкреслює його рішучість, ініціативність та готовність до дій. В 16 років він пішов з університету, в 19 – бренд менеджер, зарано став мільйонером і зазнав фінансових втрат під час кризи. Має досвід успішного відкриття низки ресторанів локальної кухні у різних областях України.

Спікер задається влучним запитанням «Как это «социальная ответственность бизнеса»? Социально – ответственными могут быть только люди, бизнес – это коммерция». Бізнес відкритий підтримувати соціальні ідеї та ініціативи, надавати матеріальні ресурси та навіть брати участь всім колективом працівників, якщо його очолюють свідомі люди. Ініціатору ідеї слід обійти 100 компаній і бути готовим, що в 95-ти йому відмовлять, але 5 скажуть – так.

Однією з нещодавніх соціальних ініціатив ресторану Victoria Garden було проведення новорічної акції у підтримку дітей з дитячих будинків. У закладі встановили ялинку, прикрашену іграшками з записками дітей. Відвідувачі могли віддавати кошти на благодійність та приносити подарунки для них. Ресторан опікується декількома дитячими будинками. Вони перші почали організовувати дитячі дні народження та розвиваючі зустрічі з аніматорами. Директор та колектив співробітників теж проводять час з малюками, оскільки головна потреба дітей – це увага.

Ресторан брав участь у проекті Let’s do it, Ukraine” з прибирання території. Крім надання ресурсної та матеріальної  підтримки, Денис висунув ідею влаштувати змагання на найбільший збір сміття з відповідними заохоченнями чи цікавий квест для молоді.

Всім присутнім на зустрічі доповідач запропонував об’єднатися в єдину робочу групу і разом за 2 дні створити та реалізувати три соціальні проекти!

Спікер відкритий до нових пропозицій, з задоволенням допоможе в їх реалізації.

На запитання з аудиторії «Навіщо Ви цим займаєтесь?» пан Денис відповів:

«Когда люди закрыли первичные потребности, у них возникает желание отдавать. Либо человек готов отдавать, либо готов только брать. Решение за ним».


Яків Лившиць, співзасновник Aroma Espresso Bar поділився з аудиторією своїми переконаннями на тему «Соціальна відповідальність як стиль життя в мережі Aroma Esspresso Bar».

Перший заклад Aroma Еspresso Bar було відкрито в Ізраїлі 18 років тому і наразі мережа кав’ярень налічує понад 140 по всьому світу.

Нажаль, держава не в змозі вирішити всі проблеми, тому соціальна відповідальність переходить у руки людей. Соціальна відповідальність – це стиль життя, усвідомлення необхідності та важливості власної участі у процесі вирішення соціальних проблем. Як приклад доповідач наводить цитату «Быть частью общества значить быть одним из инструментов решения его проблемы».

В головними напрямками соціальних ініціатив Aroma Еspresso Bar є:

 1. Робота з підлітками з синдромом Дауна. Вони проходять спеціальне навчання та працюють в кав’ярнях. Таким чином відбувається не лише працевлаштування цієї категорії населення, але й зміна стереотипів в суспільстві, налаштованість людей до них, прийняття їх у суспільство.

Даний проект діє у Ізраїлі. В Україні намагалися впровадити таку практику, але через низку перешкод проект не можливо перенести  в наші реалії.

 1. Організація спортивного дозвілля для дітей з неблагополучних районів – полягає у фінансуванні дитячих футбольних команд, проведенні чемпіонатів, побудові майданчиків для тренувань та ін.
 2. Охорона навколишнього середовища. В закладах мережі вперше встановили контейнери для збору мукулатури та використаних батарейок, таким чином привчаючи відвідувачів до культури утилізації цих речей. Aroma Еspresso Bar є учасником екологічної програми використання переробленого паперу. Щороку всі кав’ярні підтримують всесвітню акцію «Година землі».

Спікер наголошує «Мы носители социальной культуры экологии, которую мы хотим привить, показать другим, сказать об этом».

 1. Працевлаштування людей з особливими потребами. У кав’ярнях серед обслуговуючого персоналу є слабочуючі люди для оповіщення гостей закладу на столах є спеціальні таблички.
 2. Підтримка благодійних проектів. Це і акції з продажу благодійних сувенірів, акції перерахування грошей при купівлі страв та напоїв з меню, розміщення боксів для збору коштів на території ресторану та ін.
  По всій українській мережі проходила акція в підтримку української армії – 1 гривня з кожної проданої порції їжі або напою перераховувалась на потреби солдат. Зараз діє акція «Вірші вночі» щочетверга збирає близько 2000-10000 тисяч гривень для фонду «Таблеточки». Цікаво і те, що в кав’ярнях продають найбільшу кількість книжок Гарика Корогодського – всі доходи від продажу йдуть у фонд «Жизнелюб».

Aroma Еspresso Bar брала участь у фестивалі Вуличної Їжі, де понад 25000 тисяч гостей пожертвували гроші в бокс для збору коштів для фонду «Волонтерська Сотня Україна – Мир».

Пан Яків підкреслює: «Важно вовлекать других на собственном примере. Это и дает посыл обществу».

Цікавими є роздуми спікера щодо того, які акції кав’ярні не підтримують:

 • Ніякої «Підвішеної кави».

За словами пана Якова «Помощь должна быть целенаправленная.  Нужно понимать, кому я помогаю, какую потребность я решаю. Социальная акция должна иметь четкую цель, задачи и целевую аудиторию».

 • Не збираємо кошти для конкретної особи, оскільки ми не можемо вибирати кому це важливіше.
 • Не працюємо з фондами, а працюємо з людьми. Під час вбору фонду спікер в першу чергу звертає увагу на репутацію людей, які там працюють.
 • Не працюємо з великою кількістю проектів. Допомога має бути зосереджена на одному проекті для отримання вагомого результату.

Додатково про соціальну відповідальність Aroma Espresso Bar можна знайти на офіційному сайті.

Сайт мережі ресторанів >>>

Український сайт ресторану >>>


Лалі Давітідзе, власниця ресторану Золотий фазан вела мову про об’єднання «Бізнес – громада – держава – партнерство на прикладі м. Обухів».

Ресторанна справа – це сімейний бізнес декількох поколінь родини Лалі Давітідзе. Її ресторан знаходиться у місті Обухів, що неподалік від міста Києва. Обухів – це невелике місто, яке почало стрімко збільшуватись після відкриття промислових заводів, побудови траси міжнародного сполучення. Ріст інфраструктури міста призвів до підвищення чисельності населення, але людей досі об’єднує лише місце проживання, відсутні реальні зв’язки між ними. Саме особливість розташування ресторану підштовхнула Лалі включитися до соціальної діяльності. Вона говорить «Я верю, нужно начинать с себя, своего города».

В першу чергу пані Лалі впроваджує проекти для дітей та молоді.

 • Що потрібно для того щоб провести захід? Що може дати ресторан?
  Приміщення, персонал, їжа, матеріальна підтримка.
  Ресторан долучається до проведення фестивалів, концертів, майстер-класів та творчих вечорів. За ініціативи студентського братства було проведено фотосушку, арт платформу, літературні вечори та ін.
 • Звідки виникають ідеї проектів?

70% – волонтери, активісти, які приходять вже з готовими ідеями за допомогою в їх впровадженні.

30% – самостійно розроблені.

Спікер вважає, що проекти мають відповідати гострим потребам громади та швидко реагувати на ситуацію в місті та країні. Як приклад, у зв’язку з воєнними діями виникла необхідність проводити заходи для учасників АТО, переселенців та волонтерів. За декілька днів було зібрано 10 тисяч гривень.

 • Що заважає соціальним ініціативам?
 • Відсутність системності. Малий бізнес потрібно вчити працювати соціально.
 • Недовіра людей.
 • Низька поінформованість.
 • Роз’єднаність бізнесу, міських служб та активістів, адже кожен працює окремо.

Доповідач вбачає вихід у об’єднанні з іншими бізнесами, органами місцевого самоврядування та громадськими активістами. Наприклад, у Обухові вже діє «Рада проектів» та «Жіночий альянс», де колективно шукають вирішення нагальних питань та проблем громади.


Марина Гриценко, PR – менеджер мережі ресторанів японської кухні «Сушия» розповіла «Як почати шлях довжиною в КСВ».

 «Сушия» – найбільша в Україні мережа ресторанів японської кухні, яка налічує 40 ресторанів у 12 містах України.

Події на Майдані під час «Революції Гідності» стали ключовими у активізації соціальної діяльності «Сушия». Один з закладів мережі знаходився у самому епіцентрі подій. Тут безкоштовно годували людей, збирали кошти та необхідні речі, а частину приміщення було віддано для тимчасового перебування приїжджих людей.

Однією з перших соціальних ініціатив мережі стала акція «Допоможемо своїм» для підтримки військових та постраждалих в зоні АТО. Гості ресторанів купували наклейки, сувенірну продукцію, а також спеціально створений ролл «Victory», 30% від вартості їжі було передано на благодійність, а це майже 400 тисяч гривень!

Згодом було запущено наступний екологічний проект «Еко ялинки», покликаний стимулювати людей берегти дерева та замінювати натуральні ялинки на штучні.  Напередодні новорічних свят у всій мережі закладів встановлювали штучні дерева.

Нещодавно в «Сушия» стартував новий соціальний проект «Кілометри добра», що передбачає участь співробітників та всіх бажаючих у пробігу напівмарафону. Щоб зібрати більшу кількість коштів серед колективу компаніі було проведено «Аукціон співробітників», де кожен лот виставляв на продаж свій власний час та уміння. За декілька днів акції було зібрано 10 тисяч гривень та передано у фонд «Таблеточки».

Стратегія корпоративної соціальної відповідальності мережі зосереджена у напрямках:

– харчова безпека;

– люди;

– природа;

– спорт.

Мережа планує відкрити школу кухарів та офіціантів, щоб допомагати молоді у працевлаштуванні, а також підвищувати рівень ресторанного сервісу в Україні.

Спікери заходу поділилися власним досвідом створення та впровадження соціальних ініціатив у своїх ресторанах. Слухачі мали змогу задавати додаткові запитання та вільно спілкуватися з доповідачами наприкінці зустрічі. Дякуємо всім, хто долучився до участі у цьому заході!

Слідкуйте за анонсами наших заходів – ми розповідаємо про актуальне!

Show Buttons
Hide Buttons