Home »  Новини »  Захід Business social seflie. Корпоративне волонтерство (2 грудня 2015 року)

Черговій (вже 5!) захід у форматі Business social selfie  відбувся 2 грудня у приміщенні компанії Ciklum (БЦ «Гуллівер»). Зустріч  стосувалася теми  корпоративного волонтерства, у рамках якої представники компаній різного напряму і масштабу ділилися власними проектами та ініціативами.

Анна Стрикун, член правління АТ «Страхова компанія «НОВА» відкривала наш захід темою «Корпоративне волонтерство: з чого почати?». Погодьтеся, що  дуже часто це питання виникає у багатьох із нас. А почати варто з самого визначення поняття «корпоративного волонтерства». На думку Анни це – добровільна участь співробітників у різних соціальних програмах за підтримки своєї компанії. Корпоративне волонтерство виконує також і низку важливих функцій  у компанії:


 • зміцнює командний дух у колективі;формує сприятливий клімат в колективі;
 • можна розглядати як профілактику професійного вигорання;
 • підвищує впізнаваність бренду;
 • задовольняє внутрішні потреби співробітників (у власній значущості, в бажанні почуватися «потрібним», самореалізація, отримання нових навичок).

 

Говорячи про напрями корпоративного волонтерства компанії «Нова», то це екологічні ініціативи («Зробимо країну чистою») та допомога дітям-сиротам (майстер-класи для дітей, благодійні барахолки). Проте, у зв’язку із ситуацією в країні протягом останніх 2 років співробітники також допомагають військовим, переселенцям (написання листівок військовим, організація благодійних аукціонів). Підсумовуючи виступ зазначимо, що не важливо якого розміру Ваша компанія, вона може бути невелика, але добрі справи на будь-якому рівні можна реалізовувати і тим самим творити зміни на краще!

КВ Анна Стрикун            На більш глобальному рівні волонтерські ініціативи реалізує компанія «Mondelez Ukraine», і ними з нами ділилися Юлія Малько, communications coordinator for Ukraine and Eurasia. Юлія для свого виступу обрала тему «Найкраще місце роботи як платформа для корпоративного волонтерства» Напевно усім відомо наскільки добре розвинена загалом корпоративна соціальна відповідальність даної компанії. І зараз Mondelez впроваджує такий напрям КСВ як «Найкраще місце роботи», який включає в себе наступні компоненти:

UNLEASHMENT – розкриття потенціалу. Оптимізація та спрощення бізнес-процесів, інтегрована взаємодія та комунікація між функціями, категоріями, країнами та регіоном, фокус на балансі роботи та особистого життя

DEVELOPMENT – розвиток. Впровадження та залучення до культури саморозвитку, фокус на ролі керівника, створення можливостей для розвитку професійних навичок та лідерських якостей HUMANITY – гуманізм Підтримка здорової конкуренції, дружнього середовища та небайдужості, волонтерство

WINNING & CELEBRATION – визнання.  Визнання маленьких і великих досягнень команди та кожного на рівні відділу, країни, регіону

Також Юлія давала наступні поради тим, хто прагне реалізовувати волонтерські ініціативи:


 • слухайте свою команду, саме всередині ви знайдете ідеї для волонтерських проектів;
 • брендуйте кожну активність і чітко комунікуйте цілі кожного проекту;
 • розказуйте про проекти через персональні історії, щоб заохотити до участі;
 • фотографуйте, знімайте на відео та презентуйте результати з визнанням внеску кожного;
 • дивіться на корпоративне волонтерство ширше. Це не лише соціальні ініціативи для суспільства, а й у т.ч. добровільна інвестиція часу, ідей у внутрішні проекти, що не входять в коло посадових обов’язків, взаємодію та розвиток колег, тощо».

 

Думаємо ці поради є дуже слушними і учасники багато взяли чого для себе, своїх компаній чи ГО.

Юлія МалькоНаступний спікер Вікторія Чеботарева, PR & Motivation Specialist в компанії “Ciklum” розповідала про проект IT компанії, що має назву: 1, 5% на благодійність. Суть проекту полягає у перерахуванні 1,5 відсотка коштів від заробітної платні тим волонтерським організаціям, які самі співробітники оберуть шляхом голосування.  Проте, сама допомога може надаватися як грошима, так і обладнанням або іншими необхідними речами. Також команда організації підтримує військових зокрема  виготовляє москітні сітки, здійснює поїздки у зону АТО аби поспілкуватися, підтримати та передати необхідні їм речі.

            Узагальнюючи Вікторія зазначила, що успішне корпоративне волонтерство може:


 • додати велику цінність для будь-якого підприємства;
 • підвищити лояльність до бренду;
 • збільшити ринки збуту;
 • знизити витрати на обслуговування клієнтів;
 • поліпшити процес навчання;
 • покращити рівень виконання завдань та проектів;
 • краудсорсинг ідей і змісту тощо.

 

Останнім був виступ Тетяни Хуторянської, менеджеру із коммунікацій в компанії “Danone”, що стосувався соціальної ініціативи: «Пробіги з вірою в серці». Даний блогодійний проект спрямований на підтримку дітей із хворобами серця і є демонстрацією також соціального партнерства бізнесу, благодійних фондів, органів влади у вирішенні цієї проблеми. До даної ініціативи залюбки долучаються співробітники компанії, а також населення міст, де вона реалізується. Більш детальну інформацію можна побачити на сайті:http://ukrrun.com.ua

Тетяна ХуторянкськаЯк бачите захід був доволі насичений цікавими проектами, ініціативами. Спікери залюбки давали поради учасниками з теми корпоративного волонтерства. Сподіваємось, що інші бізнес-компанії візьмуть собі щось для реалізації власних волонтерських ініціатив, а громадські організації тепер будуть знати, хто їм може стати чудовим партнером при реалізації власних ініціатив!

 Ми дуже вдячні всім, хто приєднався до нас! Будьте у курсі новин, адже планується у вже новому 2016  році захід у цьому ж форматі!
IMG_9685 IMG_9686 IMG_9684 IMG_9679 IMG_9678 IMG_9677 IMG_9676 IMG_9670 IMG_9669 IMG_9668 IMG_9665 IMG_9661 IMG_9660 IMG_9656 IMG_9655 IMG_9654 IMG_9652 IMG_9650 IMG_9649 IMG_9647 IMG_9646 IMG_9645 IMG_9643 IMG_9642 IMG_9641 IMG_9637 — копия IMG_9635 — копия IMG_9632 — копия IMG_9630 — копия IMG_9628 IMG_9628 — копия

Show Buttons
Hide Buttons