Home »  Статті »  Особиста відповідальність волонтерів ГО

На сьогоднішній день активна соціальна позиція, участь у житті суспільства та свідомий вибір стають все більшою нормою життя. І не дивно, що волонтерство є найбільш зручним, корисним та одночасно ефективним способом реалізувати себе в такому форматі. Говорячи про волонтерство, на мою думку, в першу чергу треба робити акцент саме на свідомості. Свідомій вибір – це коли ти розумієш чому ти вибираєш саме це, прораховуєш, аналізуєш та приймаєш будь-які можливі наслідки. При чому свідомо стати волонтером можна абсолютно з різних причин. Але особиста відповідальність починається саме з усвідомлення мотивації.

Для когось волонтерство може бути способом самореалізації, відкриттям нової частинки себе, особистим досягненням. Іншим це допоможе знайти нові знайомства, провести час із друзями або знайти нових. Комусь цікавим та корисним буде отримання нового досвіду, навичок, інформації та знань про ефективні інструменти впровадження змін в суспільство.

Для усвідомлення своєї ролі в громадській організації та в соціальній сфері загалом, кожен волонтер має абсолютно чесно відповісти собі на питання: «Для чого я став/хочу стати волонтером?», «Що я хочу цим дати світу та що хочу отримати?».

Не достатньо бути просто добрим та співчувати оточуючим. Необхідно розуміти які права дає волонтерство і які обов’язки. Знати що несеш відповідальність та погоджуватись з цим. Бачити мету своєї діяльності та до чого маєш прийти, яких результатів досягнеш особисто та в рамках своєї організації. Та розуміти чому ця діяльність корисна для суспільства. Адже волонтерство обов’язково розвиває певні риси характеру, навички. Може вже існуючі, а може нові. Вже після першої спроби чи через певний час, але волонтер розуміє що змінюється. Змінюється світогляд, відношення до світу, цінності та пріоритети.

Хороша новина – насправді рецепт розвитку відповідальності існує! І це спільні командні перемоги, досягнення. Великі чи малі – спільні дії та їх результати дають розуміння того, що разом ми можемо творити важливі речі. Мабуть, правильно сказати – підтверджують таке розуміння. І це не залежить від початкової мотивації стати волонтером. Адже головним ефектом від волонтерства є не зібрані кошти, а саме те, що ми вчимося бути відповідальними.

Автор статті: Олена Горбатько, проектний менеджер компанії “Соціальний консалтинг “Параграф”

Show Buttons
Hide Buttons